IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

NASA: Ostáva nám maximálne sto dní !

Neskutočné ! Krátko po tom, čo svet obletela správa, že koniec sveta sa v roku 2012 kvôli chybným prepočtom dátumov nekoná, NASA šokuje svet. „Do zrážky s asteroidom nám ostáva maximálne sto dní“ – tvrdí.

Aktuálne !

Zhruba pred rokom sa v médiách objavili informácie o tom, že NASA nemá dostatok finančných prostriedkov na to, aby mohla spoľahlivo monitorovať všetky potencionálne nebezpečné asteroidy o veľkosti viac ako jeden kilometer, ktoré by mohli ohrozovať planétu Zem. „Nevidím v tom problém, v súčastnosti monitorujeme asi 90% všetkých potencionálnych hrozieb pre našu planétu. Je málo pravdepodobné, žeby sa niečo neočakávané mohlo stať“, vyhlásil Steve Beach z Inštitútu astrobiológie NASA, na konferencii v auguste 2009. Čo však zvyšných 10% ? To bola otázka, ktorá nedávala spať mnohým zainteresovaným. Málo pravdepodobné sa však pred dvomi dňami stalo skutočnosťou, NASA spozorovala asteroid rútiaci sa priamo na Zem – príliš neskoro !

Médiá, aj oficiálna stránka NASA mlčí, prečo ?

Zvláštnosťou je, že o tomto šokujúcom zistení zatiaľ média, ako aj oficiálny portál nasa.gov mlčí, prečo ? „Momentálne prebieha zasadnutie krízového štábu. Nebudeme podávať žiadne ďalšie informácie. Rovnako zdvorilo žiadame všetky svetové médiá, aby verejnosť informovali o udalostiach až po tom, čo padne oficiálne rozhodnutie generálneho štábu o ďalšom postupe.“ – vysvetlil pre portál „us-today“ James Harper, vedúci strediska krízového štábu Johnson Space Center.

O čo vlastne ide ? Podľa zatiaľ neoficiálnych informácii sa jedná o uhlikatý typ asteroidu. Uhlikaté typy asteroidov, tiež označované ako asteroidy typu C, sú veľmi tmavé objekty, vo vesmíre extrémne ťažko pozorovateľné. Do reči nebolo ani Bernardovi Tylerovi, z oddelenia pre styk s verejnosťou NASA – „Ide o teleso s veľkosťou 180 až 200km, je to obrovský asteroid, jeho zrážka so Zemou bude mať pre nás fatálne dôsledky. Žiaľ, zbadali sme ho príliš neskoro. Počítačová simulácia ukazuje, že už nie je možné pre krátkosť času robiť nič. Ostáva nám menej ako sto dní. Ja……je mi to tak ľúto….moja drahá Amerika….celý svet….prepáčte“, dodal so slzami v očiach Bernard Tyler.

Verejnosť bude informovaná, garantuje NASA

Čo ďalej ? NASA odkazuje – budete informovaní ! „Chceme vyzvať verejnosť, aby neprepadala panike. Je treba sa pripraviť, to áno, chaos však nič nerieši. V priebehu apríla bude na našej stránke (nasa.gov, pozn. redakcie) umiestnené odpočitávadlo, podľa ktorého bude možné presne sa orientovať. Po rozhodnutí krízového štábu budú o ďalšom postupe informované aj ministerstvá ostatných štátov, ktoré budú oboznámené s presným postupom v rámci svojich krajín. Na teraz je to všetko, nie som oprávnený podávať ďalšie informácie“, dodal na záver Bill Page, hlavný koordinátor krízového štábu.

Tento článok je čistá fikcia, prvý apríl ! Cieľom správy bolo poukázať na 
moc internetu a odhaliť jeho hrozby. Ukazuje, ako jednoducho môže správa 
s vymyslenými (dez)informáciami vyvolať paniku alebo ošiaľ.

pošli na vybrali.sme.sk

11 Responses to “NASA: Ostáva nám maximálne sto dní !”

 • Watko says:

  kravina toto je prvoaprilovy fake jasne stranka IT by mala taka informacie ale oficialna stranka by na to kaslala ne Grin

  Ostatným sa názor páči. A tebe? Thumb up 33 Thumb down 3

 • Psycho says:

  ak to je joke na prvy april, ta bodaj by dostal basu ten koho to napadlo Grin

  Ostatným sa názor páči. A tebe? Thumb up 33 Thumb down 2

 • holdi says:

  možno keby to nebola NASA a Američania, tak aj uverím Laugh

  Názor na zamyslenie. Čo si o tom myslíš? Thumb up 5 Thumb down 2

 • lucka says:

  niee, asi najoriginalnejsi clanok co som na preveho aprila citala Grin

  Ostatným sa názor páči. A tebe? Thumb up 10 Thumb down 2

 • do ***** ja nechcem zomriet Frown 100 dni? a to som ani nemal sex nemal poriadnu frajerku nic mam 14 rokov preboha Frown musim to stihnut Grin

  Ostatným sa názor páči. A tebe? Thumb up 20 Thumb down 6

 • pedros says:

  pekna ****ovina Grin 1. apríl deti klidek zadny konec sveta nebude jedine ze by sa neco vy***ilo v tem zalive na tme ostrove Grin

  Thumb up 0 Thumb down 2

 • Apollyon says:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Ostatným sa názor nepáči. A tebe? Thumb up 0 Thumb down 3

 • maťko says:

  Za šírenie poplašnej správy hrozí niekoľkoročné odňatie slobody… ja by som si rozmyslel, čo napíšem Smile

  Názor na zamyslenie. Čo si o tom myslíš? Thumb up 6 Thumb down 4

  • @maťko: Predtým než začnete hovoriť o “šírení nejakej poplašnej správy”, by ste mali čítať s porozumením – článok je publikovaný v kategórií “autorova fikcia”, takže Váš strach o jeho slobodu je neopodstatnený.
   S pozdravom,
   Miroslav Chutňák

   Ostatným sa názor páči. A tebe? Thumb up 12 Thumb down 2

 • Michal says:

  Dúfam že to padne na Ameriku a že tam práve bude na dovolenke rytmus.

  Ostatným sa názor páči. A tebe? Thumb up 25 Thumb down 3

 • dexter says:

  skoda ze to bol iba joke konecne to tu mohlo poriadne vsetko roz…. a bol by klud

  Názor na zamyslenie. Čo si o tom myslíš? Thumb up 2 Thumb down 3


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Log In

Najčítanejšie

Sorry. No data so far.

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív