IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Crysis 2 – dojmy z hry

Približne pred troma týždňami sa na svetlo dostala horúca, dlho očakávaná novinka z dielne Cryteku – Crysis 2. Pozrime sa teda, či vývojári splnili svoj sľub a pripravili PC hráčom to, čo im patrí.

Dej hry ako aj umiestnenie boli posunuté o kus dopredu – džungľu listnatú vystriedala  džungľa betónová. Ocitli sme sa v New Yorku na pokraji totálnej mimozemskej invázie a práve Vy ste jediný kto tento problém môže vyriešiť. Vy, a Váš Nanosuit 2.0.

Z grafickej stránky sa hra zdá byť vynikajúca – zbrane, pohyby lietadiel, plávanie a mimika tvári sú vypracované na jednotku. Vytknúť sa dajú slabé možnosti grafického nastavenia (je možné stiahnuť doplňujúci program) a textúry, ktoré boli pre lepší konzolový chod orezané. Za čo si však hra zaslúži obrovské plus? Ako ste si už možno stihli všimnúť, dnes je štýlové urobiť hru, ktorá má v nárokoch štvorjadro, poprípade nVIDIU GTX260, avšak hra samotná nie je nijak okúzľujúca. U Crysis 2 je to úplne naopak. Plynule beží s medium nastavením aj na starších kartách ako Nvidia 9600GT s rozlíšením 1680×1050, čo je u iných, nových graficky založených hier rarita.

 

Hernú stránku ani nemusím spomínať. Prvých 30 minút sa vám môže zdať nezáživných, no ak však prekonáte túto hranicu, hra vás vtiahne a nepustí až kým nezhliadnete poslednú animáciu. Vlastná voľba taktiky, modding obleku a zbraní ,náhle zvraty, neočakávatelné okamihy a úžasný koniec, to všetko patrí ku Crysis 2. Oblek dostal oveľa dôležitejšiu rolu ako v prvej hre, a preto je potrebné ho širšie využívať a upgradeovať. Preto sa nebojím povedať, že v hrách roka 2011 bude spomínaná hra minimálne nominovaná, ak už nie víťazná.

 Review © Matt Uríček, 2011

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Systémové požiadavky Crysis 2
  2. Crysis 2 – príbehový trailer
  3. Crysis 2 demo vydané!

Tags:


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív