IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Spoločnosť Dolby predstavila 3D okuliare novej generácie

Spoločnosť Dolby je známa skôr pre svoje hudobné technológie, no dnes oznámila, že bude ponúkať 3D okuliare. Okuliare budú spolupracovať s Dolby 3D Digital Cinema systémom filmov, ktorý našiel uplatnenie v kinách.

Pri všetkej úcte, okuliare sú dosť škaredé. Firma Oakley vyrába oveľa krajšie ale aj drahšie 3D okuliare za viac ako 70 €. Okuliare od firmy Dolby sa údajne budú predávať za 12 dolárov, čo je približne 8,5 €.  Táto cena je prijateľná pre pravidelných návštevníkov 3D kín, no v ponuke bude zatiaľ len pre dospelých. Detská verzia, s menšími rozmermi by mala prísť na trh až v ďalšom štvrť-roku.

Okuliare od Dolby používajú viacvrstvový optický film, ktorý znižuje ich hmotnosť a zvyšuje komfort pri pozeraní filmu. Rám je vyrobený z nylonu a je dosť robustný, čo má zabrániť prenikaniu svetla a znižovať vnútorné odrazy. Okuliare sú taktiež vybavené RFID čipmi a sú určené na mnohonásobné použitie. Podľa Dolby sú vhodné pre kiná, ktoré chcú prejsť z terajších jednorázových 3D okuliarov na aké sme zvyknutý na niečo novšie a modernejšie.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Samsung bude pridávať jeden pár 3D okuliarov ku 3D televíziám

Tags: , , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív