IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Kaspar – robot na pomoc autistickým deťom

V priebehu posledných rokov sme mali možnosť vidieť už takmer všetky druhy robotov. Od tých, čo mali slúžiť bežným ľudom až po humanoidy čo boli určené pre starých ľudí.
Aj keď sme zvyknutý, že domovom robotov je Japonsko, tentoraz nového humanoida predstavili výskumníci z Londýna – má slúžiť na pomoc autistickým deťom.

Na prvý pohľad robot vyzerá ako hororová postavička Chucky, ale zrejme nie je určený na strašenie detí Grin. Štvorročnému dievčatku menom Eden Sawczenko desať minútové sedenia s Kasparom veľmi pomohli v sociálnej interakcii, robota ovládal vedec s diaľkovým ovládačom.

Kaspar je naprogramovaný aby dokázal plakať, smiať sa, byť zamračený, usmievať sa a vlniť rukami. Existuje niekoľko jeho verzií, v najpokročilejšej môže robot hrať Nintendo Wii. V najnovšej verzii verzii je jeho koža silikónová a pri dotyku by sa vám zdalo, že je ľudská. Vedci s Hertfordshirskej univerzity predávaju Kaspara za 1300 libier čo je približne 1500 €. Robot pomohol už viac ako 300 autistickým deťom v Británii.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Robot AFFETTO s tvárou malého dieťaťa

Tags: ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív