IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Živé prenosy z amerických NHL a NBA na YouTube?

Google chce vysielať zápasy americkej hokejovej a basketbalovej ligy naživo.

Podľa zdroja rokuje spoločnosť Google s Národnými Basketbalovými a Národnými Hokejovími Ligami o živom prenose zápasov. Myšlienka živých prenosov nieje pre YouTube novinkou – už v minulosti sa Google pohrával so živými prenosmi, napríklad prenos kriketového zápasu Indickej Premier Ligy a koncertu U2.

Gautam Anand, riaditeľ zodpovedný za uzatváranie vzťahov s jednotlivými poskytovateľmi obsahov dodal, že počas spomínaného živého prenosu kriketového zápasu navštívilo server YouTube viac než 55 miliónov ľudí z viac než 250 krajín. Takže tento krok sa zdá byť určite logický, pretože aj najnavštevovanejší server s videami, akým YouTube určite je, potrebuje návštevníkov, aj keď v inom slova zmysle – firma ich potrebuje na stránke „udržať dlhšie“, čo by malo priniesť viac inzerentov reklamy a v konečnom dôsledku aj väčšie príjmy.

Podľa nám dostupných informácií by sa mal Google zamerať na väčšinu profesionálnych športových líg – počínajúc NHL a NBA a tiež európskymi futbalovými ligami.

Proces prenosov niektorých živých zápasov by sa mal stať realitou už v druhej polovici tohto roka, tvrdí Anad. Podľa nám dostupných informácií by sa mal Google zamerať na väčšinu profesionálnych športových líg, či už hokejových, basketbalových alebo futbalových.

Hovorca NHL Michael DiLorenzo v telefonickom rozhovore poprel, že by s Googlom o prenosoch živého prenosu hry cez YouTube diskutovali a viceprezident pre marketingovú komunikáciu v NBA na otázky Bloombergu povedal: „Sme radi, že YouTube si všíma hodnotu naživo prenášaných športov.“

Ako vnímate myšlienku živých šporových prenosov na YouTube? O Váš názor sa podeľte v diskusii!

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Android 2.3 má bezpečnostnú chybu, hrozí vám ukradnutie dát
  2. Google Voice teraz podporuje portovanie telefónnych čísel
  3. Nový Google Chrome 10 je ešte rýchlejší!
  4. Nová verzia Google Chrome 9 prináša WebGL, vyššiu rýchlosť a nové rozšírenia
  5. Vyvíja sa P2P protokol pre streaming videa

Tags: , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív