IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Strata údajov z Gmail účtov

Spoločnosť Google, ktorá prevádzkuje okrem mnohého iného aj emailovú službu Gmail sa potýka s problémami. Z viac než 150 tisíc účtov sa stratili dáta.

Na problémy s miznutím dát sa užívatelia začali sťažovať už koncom víkendu, konkrétne im chýbali niektoré emailové konverzácie, kontakty a poznámky v ich schránkach. Mnohým zmizli aj štítky.

Spoločnosť sa vyjadrila, že podľa spresneného odhadu sa problém týka necelých 0,28 % používateľov Gmailu, čo predstavuje približne 150 tisíc ľudí. Spoločnosť nešpecifikovala, či spomenuté číslo zahŕňa všetkých, ktorých postihla chyba, alebo len tých, ktorým zmizla väčšia časť emailových konverzácií, respektíve ostatných údajov z účtu.

Podľa dostupných informácií už spoločnosť Google niektoré účty obnovila, a na obnove služby u ostatných poškodených užívateľov sa intenzívne pracuje.

Aj napriek obrovskému počtu používateľov sa Gmailu zatiaľ chyby a nefunkčnosť skôr vyhýbali. V posledných rokoch sa v Gmaily vyskytovali chybičky ako napríklad niekoľkominútová nedostupnosť alebo problémy s odosielaním emailov. No treba poznamenať, že služba bola v minulosti nedostupná až niekoľko hodín.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Google prestal automaticky dokončovať niektoré slová
  2. Aplikácia Google Translate už aj pre iPhone
  3. Google Docs teraz podporuje úpravu textu cez mobil v 45 jazykoch
  4. Emulátor PlayStation hier PSX4Droid bol zmazaný z Android Marketu
  5. Android 2.3 má bezpečnostnú chybu, hrozí vám ukradnutie dát

Tags: ,

2 Responses to “Strata údajov z Gmail účtov”


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Log In

Najčítanejšie

Sorry. No data so far.

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív