IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Prvý slovenský denník v AppStore

Čitatelia najpredávanejšieho slovenského denníka Nový Čas majú dôvod na radosť, pretože popri papierovej verzii je dostupná aplikácia pre iPad, ktorá prinesie obľubený denník aj do tabletu.

Vydania budú aktualizované každý deň a budú dostupné ako in-app purchase, pri kúpe jedného čísla denníka zaplatíte 79 c, čo je takmer dva krát viac než cena za tlačenú verziu. Tvorcovia možno práve takto tlačia čitateľa k predplatnému, ktoré je výhodnejšie. Mesačné predplatné čitateľa vyjde na 9,99 €, pri ktorom cena klesne na prijateľnejších 33 c. Dostupné je aj štvrťročné predplatné, ktoré je spomedzi možností predplatného najvýhodnejšie a vyjde na 28,99 €. Predplatné prinesie čitateľovy aj ďalšiu výhodu, a to prístup k archívu denníka a špeciálne prílohy ktoré spolu s ním vychádzajú, napríklad Nový Čas Víkend, po celú dobu predplatného.

Čitatelia denníka už nie sú odkázaný na webovú verziu

Grafická stránka aplikácie je jednoduchá. Na monotónnom pozadí ponúka aktuálne vydanie a pod ním na výber z vydaní za posledný týždeň. Tie, ktoré si čitateľ zakúpil si môže znovu prečítať a tie ktoré nie si môže zakúpiť a následne stiahnuť. Obsah denníka nie je špeciálne upravený, napríklad tak, ako je to u českého VTM, je rovnaký ako tlačená verzia. To znamená, že k jednotlivým častiam textu, najmä k tým menším, je potrebné text zväčšiť, čo neprospieva pohodlnosti pri čítaní. Medzi stránkami sa listuje jednotlivo, alebo s pomocou náhľadu dvojstrán.

Dojmy z aplikácie sú rôzne, niektorým používateľom sa páči a oceňujú snahu denníka o expanziu, no ostatní používatelia kritizujú najmä cenu jednotlivého vydania, kvalitu spracovania digitálnej verzie denníka, stabilitu aplikácie a slabú optimalizáciu pre zariadenie. Určite je to však krok vpred a tí, ktorý považujú Nový Čas za bulvár sa snáď dočkajú svojich obľúbených novín v digitálnej verzii.

Mnohí môžu namietať, že Nový Čas nieje prvým slovenským denníkom dostupným v AppStore, ale redakcia pod pojmom „prvý slovenský denník v AppStore“ rozumie prvú oficiálnu aplikáciu pre čítanie novín od daného vydavateľa. Okrem denníka Nový Čas sú dostupné aj iné slovenské denníky, respektíve ich skeny cez aplikáciu PressReader.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Apple vyžaduje in-app purchases pre všetky noviny v AppStore
  2. Gameloft má nový spôsob ochrany pre hry v AppStore
  3. Náhľady na aplikácie z AppStore už aj na Twitteri
  4. Aj Opera už má svoj obchod s aplikáciami
  5. AppStore dosiahol 10 miliárd stiahnutí

Tags: , , , , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív