IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Nové MacBooky Pro

Spoločnosť Apple dnes na svojich stránkach aktualizovala svoje vlajkové lode – MacBooky Pro.

Aj napriek únikom informácií jednotlivých konfigurácií MacBookov Pro Apple prekvapil. Po prvý krát boli v rade MacBookov Pro použité štvorjadrové precosory od Intelu – 2,00 GHz Quad Core 2630QM a 2,2 GHz Quad Core 2720QM. Spomínané procesory sú dostupné v 15″ modeloch a 17″ MacBook pro obsahuje výkonnejšiu verziu už v základnej konfigurácií . Najmenší 13,3″ model dostal upgrade tiež – po novom obsahuje buď 2,3 GHz Dual Core procesor i5 alebo 2,7 GHz Dual Core procesor i7 od Intelu. Podrobné informácie o jednotlivých modeloch nájdete tu.

Ďalšou novinkou, ktorú Apple priniesol s novou radou MacBookov je rozhranie Thuderbolt. Jeho konektor sa zlúčil s Mini DisplayPortom, takže teraz do neho okrem externých monitorov pripojíte aj iné I/O zariadenia. Nové rozhranie používa diskutovaného nástupcu USB a to Light Peak od Intelu. Rozhranie má poskytovať prenosové rýchlosti až do 10 Gb/s a podľa Intelu, by mali byť rýchlosti v budúcnosti ešte vyššie vďaka optickým vláknam.

Thunderbolt

Ďalšou novinkou je zmena grafických kariet – v novej rade MacBookov už nenájdete grafické karty od Nvidie ktoré väčšina MacBookov používala dodnes, ale karty od Intelu a AMD. Kartou od Intelu, Intel HD Graphics 3000 s 384 MB DDR3 zdieľanej pamäte bude disponovať 13,3″ model, zatiaľ čo dva výkonnejšie modely majú navyše jednu z grafických kariet AMD Radeon HD 6490M s 256 MB DDR5 alebo AMD Radeon HD6750M s 1GB DDR5 pamäťami.

Vylepšená bola aj FaceTime kamera, ktorá teraz ponúka videohovory s rozlíšením 720p. Vlnu kritiky dostal softvér FaceTime, ktorý je už dostupný na Mac AppStore ako plná verzia za cenu 79c.

Vzhľad, pevné disky rovnako ako ani rozlíšenia displejov nedostali žiadnu zmenu, i keď práve teto zmeny by si prialo mnoho užívateľov. Hardvérové zmeny sa podpísali aj na výdrži batérie, ktorá klesla z 10 na 7 hodín prezerania internetu.

Ďalšie novinky od firmy Apple sú naplánované na 2. marca 2011,

Stay tuned!

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Dostanú Thunderbolt aj MacBooky White?
  2. Štvorjadrový notebook Lenovo ThinkPad W520 prichádza na scénu
  3. Nové informácie o iPade 2
  4. Sony tvrdí že nové PSP nebude cenovo „nedostupné“ (porovnanie)
  5. Netbook Navigator NAV7 – tablet s Windows 7

Tags: , , , , , , , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív