IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Jednotné nabíjačky pre mobilné telefóny už v najbližšej dobe ?

Po memorande z júna 2009, kedy sa najväčší výrobcovia mobilných telefónov v Európe dohodli, že od roku 2011 začnú používať jednotnú Micro-USB nabíjačku je dnešok ďalším míľnikom v štandardizácií tohoto konektoru.

Odpadnú konečne užívateľom starosti s rôznymi druhmi nabíjačiek a nahradí ich univerzálne Micro-USB?

Dnešným dňom sa totižto začína proces implementácie, ktorý je iniciovaný Európskou komisiou. Takže už v najbližšej dobe, by mali byť európski spotrebitelia schopní kúpiť novú, štandardnú nabíjačku pre svoj mobilný telefón, ktorá by mala byť kompatibilná s rozličnými modelmi a značkami mobilných telefónov. Uvidíme, ako sa k svojmu prísľubu postavia výrobcovia, pretože ešte stále je na trhu mnoho mobilných telefónov, ktoré buď týmto konektorom nedisponujú, alebo cez neho priamo nepodporujú nabíjanie. Mnoho spotrebiteľov používa výhradne nabíjačky pribalené k novému telefónu a peniaze, ktoré by mali investovať do novej nabíjačky radšej investujú do iného príslušenstva.

Memorandum o porozumení podpísali tieto spoločnosti: Emblaze Mobile, Huawei Technologies, LGE, Motorola Mobility, NEC, Nokia, Qualcomm, Research In Motion (RIM), Samsung, Sony Ericsson, TCT Mobile (ALCATEL mobile phones), Texas Instruments a Atmel.

Samozrejme netreba zabudnúť na firmu Apple, ktorá je známa svojím špecifickým systémovým konektorom. Všetkých majiteľov rôznych audiosústav, budíkov a kolísok môžme ukludniť, pretože dohoda umožňuje aj používanie adaptérov, takže je pravdepodobné, že starý známy konektor uvidíme aj v nasledujúcich generáciach Apple zariadení.

One charger for all

pošli na vybrali.sme.sk

Tags: ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív