IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

HP TouchPad – konečne poriadna konkurencia pre iPad?

Zabudnite na Samsung a jeho Galaxy Tab. Zabudnite tiež na Motorolu a jej Xoom. Včera bol vo večerných hodinách predstavený tablet TouchPad od firmy HP.

Mnohí na túto chvíľu netrpezlivo čakali, od dňa, kedy HP kúpilo k zániku smerujúci Palm. Palm síce mal niekoľko mobilných zariadení, napríklad Palm Pre alebo Pixi, vlastný operačný systém webOS a celkom početnú fanúšikovskú základňu, no fakt že neexpandoval na zahraničné trhy práve vtedy, keď jeho najväčší rival – a to firma Apple – zažívala celosvetové úspechy so zariadením Apple iPhone ju pomaly ale isto potápal. A tak krachujúci Palm kúpila firma HP dňa 29.4.2010 za viac než 1,2 milióna dolárov.

Po takmer roku od spojenia týchto dvoch spoločností, na udalosti Think Beyond, uviedol HP nový tablet s už spomínaním systémom webOS. Je to konečne tablet, ktorý ohrozí iPad?

TouchPad je poháňaný 1.2 GHz procesorom Qualcomm Snapdragon, má 9,7 palcový displej s rozlíšením 1024×768 (jedná sa o rovnaké rozlíšenie akým disponuje iPad) a tiež je možné vybrať si zo 16 GB alebo 32 GB verzie. Nový tablet s webOS navyše podporuje Flash Player 10.1. Vďaka prednej kamere podporuje TouchPad video volania, má vylepšenú kvalitu zvuku, HP ju označilo ako „Beats Audio technology“, a taktiež má svoju verzie „AirPrintu a AirPlay“ ako je to u iPadu. Zaujímavou novinkou je technológia, ktorá dovolí zdieľanie informácií medzi jednotlivými webOS zariadeniami – stačí ich jednoducho položiť jedno na druhé a zariadenia si bezdrôtovo vymenia napríklad adresu webu, ktorý práve prehliadate na novom Pre.

Schéma bezdrôtovej výmeny informácií medzi zariadeniami

Vyzerá to tak, že konečne je tu poriadna odpoveď na iPad, a možno prvý tablet, ktorý sa s ním „pobije“ o zákazníka, pretože trh zatiaľ jednoznačne patrí iPadu. Jedinou chybičkou môže byť fakt, že tablet je ohlásený na leto, takže môžme s istotou povedať, že aj keby včera ohlásený TouchPad porazil iPad softvérovo alebo hardvérovo, v lete tu už bude nová verzia, pravdepodobne iPad 2, ktorý by mohol pomyselnú, zatiaľ nikým neprekonanú laťku náskoku posunúť znovu o kus ďalej. Cena zariadenia ešte nebola definovaná.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. HP TouchPad vs. iPad vs. Xoom vs. PlayBook: Veľké porovnanie tabletov
  2. Adobe predstavuje Photoshop pre iPad
  3. Opera optimalizovaná pre iPad. Dočkáme sa jej už budúci týždeň?
  4. Predstavenie HP Pre 3
  5. Ako dlho budeme čakať na nový iPad?

Tags: , , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív