IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Biometrická peňaženka – otovrí sa len Vám

Nebolo by pekné vedieť, že keď Vás okradnú,  páchateľ nebude môcť Vašu peňaženku otvoriť?

Existuje veľké množstvo tipov a trikov na to, ako ochrániť svoj majetok pri pohybe v meste. Možno so sebou stále nosíte pohár horúcej kávy, aby ste ňou obliali prípadného zlodeja. Niektorí ľudia nosia aj druhú prázdnu peňaženku, len pre prípad okradnutia. Špeciálna biometrická peňaženka však môže byť omnoho užitočnejšia.

Biometrická peňaženka

Biometrická peňaženka

Toto je Dunhillova biometrická peňaženka. Obsahuje biometrickú kartu, ktorá overuje odtlačok prsta majiteľa peňaženky. Táto peňaženka z uhlíkových vlákien sa teda otvorí len človeku, ktorý za ňu zaplatil niečo okolo 800$. Samozrejme, zlodejovi by sa ju nakoniec podarilo otvoriť, ale vyžadovalo by to veľkú námahu a veľa času. Kým by sa mu to podarilo, určite by ste stihli zavolať do banky a zablokovať kreditné karty skôr, než by sa k nim zlodej dostal.

Ochrana odtlačkom prsta nie je jediná špecialita tejto peňaženky. Okrem toho, že vyzerá veľmi štýlovo, má aj vstavaný Bluetooth. Ten sa spojí s vaším mobilným telefónom a pokiaľ sa peňaženka od neho vzdiali na viac ako 5 metrov, spustí alarm. Táto peňaženka teda ponúka výbornú ochranu pred vreckármi.

pošli na vybrali.sme.sk


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív