IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Ako bude vyzerať nový iPhone?

Taiwanský výrobcovia tvrdia, že Apple testuje minimálne tri prototypy nového iPhonu.

Prvý prototyp má údajne vyzerať ako iPhone 4 zmiešaný s Blackberry – má mať vysúvateľnú fyzickú QWERTY klávesnicu pre rýchlejšie písanie. Podľa zdroja by malo byť práve takéto zariadenie zamerané na podnikateľov a užívateľov ktorý majú radi textové správy. Tento prototyp považujem za najmenej pravdepodobného nástupcu iPhonu 4, pretože Applu, rovnako ako aj používateľom ktorý iPhone používajú pravdepodobne softvérová klávesnica vyhovuje. Ak by s ňou niekto kto používa iPhone nebol spokojný, existuje veľa puzdier, ktoré kombinujú QWERTY klávesnicu a externú batériu.

Ďalší prototyp, je podľa zdroja podobný ako iPhone 3GS voči modelu 3G. Dizajn zariadenia má byť veľmi podobný existujúcemu iPhonu 4 rovnako ako rozlíšenie displeja. Rozdielom má byť väčšia kapacita batérie, zvýšenie megapixelov fotoaparátu a rýchlejší procesor s novým grafickým čipom – pravdepodobne dvojjadrový nástupca Apple A4. Tento prototyp zas považujem za najpravdepodobnejšieho nástupcu. Prinesie síce minimum zmien vo vzhľade a funkčnosti, no v spojení s novým iOS by znovu mohol predbehnúť konkurenciu rovnako ako to bolo pri predošlých modeloch.

Zaujímavý je aj tretí prototyp, o ktorom zdroj tvrdí, že má mať väčší displej než to je u iPhone 4 a to najmä kvôli väčšej „porovnateľnosti“ so zariadeniami s Androidom.

iPhony

V poslednej dobe je na internete veľmi diskutovaná aj téma ďalšieho nového iPhonu, ktorý by mal byť menší, menej vybavený a dostupnejší pre širšie spektrum zákazníkov. Hlavným ťažiskom tohto modelu by mala byť cena. Uvedenie takéhoto zariadenia je však veľmi diskutabilné a to najmä z dôvodu ďalšieho optimalizovania aplikácií v AppStore pre nové rozlíšenie. To, čo takéto riešenie „pochováva“ je zreteľné napríklad pri operačnom systéme Android – mnoho zariadení, s rozdielnym hardvérom a rozdielnymi rozlíšeniami. Fakt, že vývojári majú teda viac práce s optimalizáciou aplikácií určite neprospieva ani výberu danej platformy. Na druhú stranu, takéto zariadenie by navýšilo percento používateľov iOS, čo by ho priblížilo ku konkurenčným OS.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Ako bude vyzerať Real Racing 2 HD?
  2. Zabudnite na biely iPhone 4, biely iPhone 5 prichádza na scénu!
  3. Pripravte sa na nový biely iPhone 4
  4. Ako dlho budeme čakať na nový iPad?
  5. Ani Android nie je taký bezchybný ako niektorí tvrdia

Tags: , , , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív