IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Facebook vyvinul novú aplikáciu pre mobilné telefóny

Facebook dnes predstavil novú mobilnú aplikáciu určenú špeciálne pre mobilné telefóny bez otvoreného operačného systému.

Aplikácia dava užívateľom mobilných telefónov s podporou JAVY prístup k správam, udalostiam, obrázkom, novinkám alebo profilom pohodlnejšie než cez webové rozhranie m.facebook.com alebo ešte jednoduchšiu verziu 0.facebook.com.

Prostredie aplikácie je veľmi podobné klientom pre smartfóny, rovnako ako oni, obsahuje veľmi prehľadné menu rozdelené do niekoľkých kategórií – Novinky, Pošta, Udalosti, Priatelia ap.


Staršia verzia aplikácie Snaptu pre mobilné telefóny bez operačného systému

Užívatelia niektorých sietí budú môcť využívať aplikáciu prvých 90 dní bez poplatkov za dáta. Nanešťastie pre nášho čitateľa, v zozname operátorov, ktorí poskytnú pripojenie k sociálnej sieti Facebook zadarmo nefiguruje ani jeden z našich operátorov.

„Facebook pre mobilné zariadenia pracuje na viac ako 2500 mobilných zariadeniach od spoločností Nokia, Sony Ericsson, LG a ďalších výrobcov. Aplikácia bola vytvorená v blízkej spolupráci s firmou Snaptu.“

Ako globálna spoločnosť so silnou pôsobnosťou v krajinách po celom svete – a silnou túžbou ovládať aj trhy mimo USA – musí Facebook vyvíjať aplikácie pre všetky druhy užívateľov. Iné spoločnosti stále inovujú funkcie telefónnych zariadení a my sme radi, že Facebook s nimi začína držať krok.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. ARM & IBM vyvíjajú novú čipovú sadu pre mobilné telefóny
  2. Facebook pre Android dostal novú aktualizáciu
  3. Predstavené Facebook telefóny od HTC
  4. Najlepšie aplikácie pre Android – 1. Sociálne aplikácie
  5. Kultová hra Angry Birds prichádza na Facebook

Tags: , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív