IT Magazín

Novinky zo sveta IT, počítačov a mobilov

Bude mať Nokia N9 procesor Intel Atom?

Pokiaľ chce Nokia preraziť na US trhu so smartfónmi, musí spraviť niečo veľké. Fíni by si veľmi radi odkrojili z koláča, ktorý si momentálne delia Apple a Google. A ako to chcú dosiahnuť? So Symbianom? Určite nie. Chcú preraziť s novým operačným systémom MeeGo na platforme akou je napríklad zatiaľ oficiálne nepotvrdená Nokia N9 (na obrázku nižšie).

Nokia N9 s MeeGo a Intel Atom

Nokia už dávnejšie oznámila plánované použitie TI OMAP procesorov pre zariadenia s operačným systémom Maemo 6. Odvtedy sa však veľa zmenilo. Nokia sa spojila s Intelom aby zlúčením Maema a Moblinu vznikol nový systém MeeGo. Intel v rovnakom čase prezentoval novú platformu Moorestown, ako výkonnú alternatívu ARM.  Táto by sa mala používať v MeeGo zariadeniach a prvé takéto zariadenie by malo byť dostupné v polovica roka 2011.

Fínsky magazín Prosessori tvrdí, že Nokia N9 bude mať 1.2GHz Atom procesor a je možné, že bude oficiálne predstavená už vo februári. Táto informácia však nie je potvrdená spoločnosťou Nokia. Isté je, že prvý komerčne dostupný Intel smartfón s novým operačným systémom od Nokie si získa pozornosť celého sveta. Očakáva sa, že uvedenie tejto novinky pomôže Nokii zvýšiť svoj podiel na trhu.

pošli na vybrali.sme.sk

Mohlo by Vás zaujímať aj:

  1. Nokia N9 nebude, aké bude teda prvé MeeGo zariadenie?
  2. Nokia má takmer tri krát väčšie výdavky na výskum a vývoj ako jej konkurencia
  3. Nokia chce rýchlo uviesť lacné telefóny s Windows Phone
  4. Nokia E6-00 – uniknuté informácie
  5. Nokia a Microsoft ohlásili strategické partnerstvo

Tags: , ,


Výživové doplnky

ITMag.sk funguje s podporou značky nu3tion - výživové doplnky, ktorá je slovenským výrobcom.

Prihlásiť sa

Anketa

View Results

Loading ... Loading ...

Archív